Architektonické řešení

Námi dodávané a navrhované bungalovy projektujeme vždy ,,na míru Vašim přáním a požadavkům,,.Při výběru tvorbě architektonického řešení dodržujeme tyto zásady :
  • Bezbariérový přístup - s našemi bungalovy nepotřebujete schodiště, které by mohlo omezit plnohodnotné užívání domu v pozdějším věku, zdravotního omezení či vašim potomkům
  • Atriové řešení - vám nabízí velkou míru soukromí, větší ochranu proti klimatickým podmínkám, velké propojení s přírodou tzv. zelené bydlení
  • Orientace místností - prostory jsou situovány pouze do nejhodnotnějšího prostoru zahrady, ve směru nejlepšího výhledu do krajiny a nejlepšího oslunění, nikoliv k sousedům nebo do ulice, což by kvalitu obytných místností (a tím i celého domu) zřetelně zhoršilo

bungalov 4+1

zeleny dum Ekord


Půdorysy bungalovů jsou navrhovány i pro vícegenerační řešení. Jejich dispoziční řešení spočívá
v rozmístění ložnic a sociálního zařízení pro obě křídla budovy. Obytná část bungalovu je situována vždy do středu domu. Toto řešení Vám nabízí výhodné využití domu pro rodiče s dětmi či vícegenerační soužití.
Při architektonickém řešení je vhodné uvažovat i o využití možnosti využití vchodu z každého křídla domu.

Půdorysná zalomení bungalovu EKORD umožňují ( a to především díky konstrukcím EKORD a patentovanému řešení střechy) přesnější orientaci otvorů obytných místností tím nejlepším směrem.

Bungalovy Ekord vám nabízí i ergonomické využití prostoru. Při správné ergonomii stavby šetříte i plochu domu (např. chodeb), čímž eliminujete zvýšenou pracnost a materiálovou náročnost zešikmení.
Garážové stání
u bungalovů navrhujeme vždy s ohledem na velikost parcely a dle možností investora
( přízemí, suterén, samostatný objekt, kryté stání a jinými způsoby ).

Tyto principy architektonického řešení platí pro běžné parcely a velikosti rodinných domů. V případě úzké parcely doporučujeme věnovat zvýšenou pozornost při výběru typu bungalovu.
S vhodným výběrem architektonického řešení vám rádi poradíme a vybereme pro vás to nejvýhodnější řešení. V případě Vašeho jakéhokoli dotazu, nás neváhejte kontaktovat.

V lokalitách jiného charakteru je třeba přizpůsobit dům rázu krajiny. Bungalovy Ekord Vám nabízí i řešení pravoúhlého tvaru s možností širokého výběru střech. Vhodným řešením pro atypický pozemek či lokalitu jsou Zelené domy. Zelené domy Ekord jsou koncipovány s možností např. zapuštění do terénu, vegetačních střech s různými povrchy.

Nevýhody přízemních bungalovů?
Přízemní bungalovy či atriové domy bývají často velmi zjednodušeně odmítány kvůli vyšší ceně, větším nárokům na šířku a velikost parcely, a také kvůli větší zastavěné ploše. Námi navrhované bungalovy s použitím konstrukcí Ekord jsou v mnoha případech levnější.
Ke každému projektu přistupujeme profesionálně a řešíme s vámi efektivní využití prostoru parcely např. možnost stavby Zeleného domu s vegetační střechou.

Proč se dokumentace domů EKORD nedodává formou tzv. "typových" projektů?
Na základě mnohaletých zkušeností s "typovými" projekty si dovolujeme tvrdit, že v dnešní době je vždy pro investora výrazně výhodnější zpracovat architektonické řešení "na míru". S řešením na míru využijete maximálně prostor určen pro stavbu, zahradu a garážové stání či další architektonické prvky. Svěřte se do rukou profesionálů. Zdánlivě levný "typový" projekt je nutno vždy přepracovat zejména na konkrétní velikost, tvar a sklon pozemku, optimální výhledy a oslunění, polohu příjezdové komunikace a přípojek inženýrských sítí a jejich parametry, parametry podloží (únosnost, seismicita, radon, spodní voda, propustnost, atd.), zatížení požární, akustické, sněhem, větrem, na konkrétní teplotní oblast, atd., atd. Dokumentace "typového" projektu je (v lepším případě) pouze výchozím podkladem pro konkrétní projektovou dokumentaci, která je nezbytná k získání každého stavebního povolení. Většina výkresové dokumentace "typového" projektu je buď nepoužitelná, příp. použitelná za cenu předimenzovaných konstrukcí, nebo nedostatečně přizpůsobeného architektonického řešení, což je daleko dražší, než řešení na míru. V případě použití dokumentace dimenzované na nižší parametry mohou být důsledky ještě horší.
Prodávat projekty opakovaně, bez úpravy pro konkrétního investora a konkrétní parcelu, je výhodné pro projektanta, ne pro investora! Zdánlivě levný "typový" projekt může být nejdražší životní investicí.

 

Novinky

úterý, 7.2.2017
  5. VELETRH NÍZKOENERGETICH, PASIVNÍCH STAVEB FOR PASIV 2017, vážení přátelé, zveme Vás na návštěvu našeho stánku na veletrhu FOR PASIV, určený pro příznivce pasivních a nizkoenergetických domů, konaném na výstavišti PVA v Praze - Letňanech ve dnech 9.-11.2017 HALA 5, stánek 5B07. Těšíme se na Vaší návštěvu, kde se budete moci...
číst více
archiv novinek
  • 20120913120551_14.jpg
  • 20120913120556_15.jpg
  • 20120913120601_16.jpg
  • 20120913120606_17.jpg
  • 20120913120618_18.jpg

Rychlý kontakt

+420 326 395 308
+420 736 610 330
ekord@bungalovy.com